2024 aasta suve broneerimine on alanud! Kiirusta ja pane oma katuse hoolduse aeg kinni varakult.

Fassaadipesu

Fassaadipesu on oluline osa hooldusest, mida iga hoone vajab, olgu tegemist siis elamu, ärihoone või muu rajatisega. See mitte ainult ei paranda visuaalset ilmet, vaid omab ka sügavamat mõju hoone struktuurile ja kestvusele.

KATUSEPESIJAD.EE

Miks pesta fassaade?

1. Esmamulje

Hoone fassaad on esimene asi, mida külastajad ja möödujad märkavad. Mustus, hallitus ja muud saasteained võivad jätta hoonele ebameeldiva mulje ning mõjutada selle üldist välimust. Korrapärane seina pesu tagab, et teie hoone säilitab alati värskuse ja puhtuse, pakkudes positiivset esmamuljet.

2. Kaitse keskonnamõjude eest

Hoone fassaad on pidevalt keskkonnamõjudele avatud. Ilmastikuolud, õhusaaste ja muud keskkonnategurid võivad järk-järgult kahjustada hoone pinda. Pesu aitab eemaldada saasteained, mis võivad põhjustada korrosiooni ja kahjustada hoone materjale. See on oluline samm, et tagada hoone pikaajaline vastupidavus.

3.Tervis ja ohutus

Hallitus ja sammal võivad mitte ainult kahjustada hoone välisilmet, vaid ka tekitada terviseriske. Niisketes tingimustes võivad need mikroorganismid levida ja mõjutada siseõhukvaliteeti. Fassaadipesu aitab ennetada hallituse kasvu ja säilitada tervisliku keskkonna nii hoone sees kui ka ümbruses.

Erinevate fassaadide puhastus

Krohvitud fassaadid näevad esimestel aastatel pärast valmimist kenad välja, kuid juba 4-5 aasta möödudes hakkavad tavaliselt ilmnema esimesed kahjustused. Krohvipinna mikropraod, koos külmumis- ja sulamistsüklitega, hakkavad kiiresti oma mõju avaldama ning sageli võib juba 5-6 aasta pärast olla vajalik fassaadi parandamine. Pole haruldane, et krohvipind paigaldatakse seintele hilissügisel ja enne külmade saabumist ei jõua fassaadipinnad korralikult kuivada, mis võib põhjustada krohvikihid lahti tulemist ja vajadust kohest parandustööd teha.

Lisaks koguneb krohvitud fassaadidele aja jooksul mustust ja need vajavad parandustöid iga 10-15 aasta järel.

Seetõttu on mõistlik teha regulaarselt fassaadipesu iga 4-5 aasta tagant. Tihti ei suuda inimsilm tuvastada fassaadil probleeme, kui see on ühtlaselt must.

Tolmu ja mustusega kaetud fassaadi on võimalik puhastada mitmel erineval viisil. Kuid kuna mustuse liike on palju rohkem, kui oskame ette kujutada, pole universaalsete meetodite ega puhastusvahendite soovitamine alati võimalik krohvitud või värvitud pindade puhul. Seetõttu sõltub fassaadi pesemise sagedus ja meetod konkreetsest olukorrast, näiteks määrdumise põhjustest.

Kui fassaad on kaetud mustuse või ainetega, mida ei saa viimistluskihilt eemaldada, võib fassaadi üle värvida sobiva värviga.

Vetikate ja seente levikut saab ennetada, valides sobiva viimistluskihi ning piirates fassaadi märgumist. Olemasolevate vetikarakkude või seeneeoste paljunemist saab takistada biotsiidide abil. Selleks tuleb fassaadi korrastamisel teha eeltööd ja valida õige viimistluskiht.

Kui soovite oma hoone fassaadi puhastada ja säilitada selle välimuse pikemaks ajaks, võtke meiega ühendust ning me korraldame teile professionaalse ja tõhusa fassaadipesu teenuse.

Fassaadipesu survepesuriga

Loe veel ka:

Scroll to Top