Lumekoristus

Miks on vaja koristada katuselt lumi?

Talv toob endaga kaasa kauni lumise vaiba, mis katab maja katused. Kuigi see võib olla visuaalselt võluv, peidab end all mitmeid riske ja väljakutseid, millest üks olulisemaid on lumekihi raskus. Seetõttu on oluline küsimus: miks on vaja koristada katuselt lund?

1.Ohutus on peamine mure. Lumekihi suurenemisega suureneb ka selle kaal, mis võib muutuda ohtlikuks. Rasketel lumelõhkudel võib katusel olla raske koorem, mis omakorda võib põhjustada struktuurilisi kahjustusi või isegi katusetõrkeid. Paksusega 25cm märga lund 1m² katuse pinnal kaalub umbes 100kg! Näiteks 100m² suuruse, lamekatusega maja katusele tähendab see ca. 10t lisaraskust. Lumelangemine võib kujutada ohtu nii elanikele kui ka möödujatele. 

2. Lumeprobleemid võivad mõjutada maja soojusisolatsiooni. Paks lumevaip võib tekitada isolatsioonikihi, mis takistab sooja õhu jõudmist eluruumidesse. See võib suurendada küttekulusid, kuna küte peab võitlema lumekihi vastupanuga.

3. Jää sulamine võib põhjustada jääpurikate teket. Lumekoristus aitab ennetada jääpurikate moodustumist, mis võivad muutuda ohtlikuks, kui need hakkavad katuse servast alla kukkuma.

4. Lumekiht võib takistada korralikku vihmavee äravoolu. Kui lumi sulab, peab see saama vabalt voolata äravoolusüsteemi, et vältida veekahjustusi. Lumekoristus tagab, et vesi saab vabalt liikuda ja ei kogune katusele.

5. Regulaarne lumekoristus aitab pikendada katuse eluiga. Liigne lumekoormus võib põhjustada katusematerjalide kahjustusi, nagu pragunemine või deformeerumine. Õigeaegne lumekoristus võib aidata säilitada katuse terviklikkust ja pikendada selle vastupidavust.

Kokkuvõttes on lumekoristus oluline hooldusprotseduur, mis aitab säilitada maja struktuuri terviklikkust, tagada ohutust ja optimeerida energiaefektiivsust. Seega, ärge unustage talvel pilku heita oma katusele ja veenduge, et lumekoristus saaks osaks teie regulaarsest hooldusrutiinist.

error: Content is protected !!