2024 aasta suve broneerimine on alanud! Kiirusta ja pane oma katuse hoolduse aeg kinni varakult.

Lumekoristus katustelt

Talv toob endaga kaasa kauni lumise vaiba, mis katab maja katused. Kuigi see võib olla visuaalselt võluv, peidab end all mitmeid riske ja väljakutseid, millest üks olulisemaid on lumekihi raskus.

KATUSEPESIJAD.EE

Lumekoristus katustelt, miks seda vaja on?

1. Ohutuse tagamine

Lumekihi suurenemisega suureneb ka selle kaal, mis võib muutuda ohtlikuks. Rasketel lumelõhkudel võib katusel olla raske koorem, mis omakorda võib põhjustada struktuurilisi kahjustusi või isegi katusetõrkeid. Paksusega 25cm märga lund 1m² katuse pinnal kaalub umbes 100kg! Näiteks 100m² suuruse, lamekatusega maja katusele tähendab see ca. 10t lisaraskust. Lumelangemine võib kujutada ohtu nii elanikele kui ka möödujatele. 

2. Maja soojusisolatsioon

Lumeprobleemid võivad mõjutada maja soojusisolatsiooni. Paks lumevaip võib tekitada isolatsioonikihi, mis takistab sooja õhu jõudmist eluruumidesse. See võib suurendada küttekulusid, kuna küte peab võitlema lumekihi vastupanuga.

3.Ohtlikud jääpurikad

Jää sulamine võib põhjustada jääpurikate teket. Lumekoristus aitab ennetada jääpurikate moodustumist, mis võivad muutuda ohtlikuks, kui need hakkavad katuse servast alla kukkuma.

4. Vihmavee äravool

Lumekiht võib takistada korralikku vihmavee äravoolu. Kui lumi sulab, peab see saama vabalt voolata äravoolusüsteemi, et vältida veekahjustusi. Lumekoristus tagab, et vesi saab vabalt liikuda ja ei kogune katusele.

6. Lumi on raske

Liigne lumekoormus võib põhjustada katusematerjalide kahjustusi, nagu pragunemine või deformeerumine. Õigeaegne lumekoristus aitab säilitada katuse terviklikkust ja pikendada selle vastupidavust.

Lumekoristus katustelt jäta meile!

Kokkuvõttes on lumekoristus oluline hooldusprotseduur, mis aitab säilitada maja struktuuri terviklikkust, tagada ohutust ja optimeerida energiaefektiivsust. Seega, ärge unustage talvel pilku heita oma katusele ja veenduge, et lumekoristus saaks osaks teie regulaarsest hooldusrutiinist.

Loe veel ka:

Scroll to Top